Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 01.06.2020
Imieniny Jakuba, Konrada i Magdaleny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Odnawiamy Opole Lubelskie

17-01-2019 / czwartek

16 stycznia 2019 r. to data, która przejdzie do historii naszego miasta. W tym dniu Sławomir Plis Burmistrz Opola Lubelskiego i Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego podpisali umowę o dofinansowanie projektu naszej gminy dotyczącego szeregu działań rewitalizacyjnych w centrum Opola.

Pełny tytuł projektu brzmi „Opole Lubelskie do dotknięcia, do zasmakowania - rewitalizacja gospodarczo-społeczna historycznego centrum Opola Lubelskiego”. Jego głównym celem jest przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych na zdegradowanych obszarach naszego miasta, a także zwiększenie dostępności do infrastruktury społecznej i kulturalnej, poprzez rewitalizację obiektów w centrum.
Do projektu włączono m.in. zagospodarowanie terenu przy ul. Stary Rynek, ul. Kościelnej, ul. Piekarskiej, ul. M. Getta wraz z poprawą funkcjonowania skweru miejskiego, zagospodarowanie przestrzeni placu Małego Targu wraz z ul. Ogrodową. W ramach zadania znalazło się również utworzenie Centrum Usług Społecznych przy ul. Stary Rynek.

To właśnie w ramach tego projektu powstał dokument pod nazwą Gminny Program Rewitalizacji Gminy Opole Lubelskie na lata 2017-2014, odbył się cykl spotkań konsultacyjnych, powstały koncepcje architektoniczne poszczególnych obszarów czy wypracowane zostały różnego rodzaju strategiczne dokumenty i programy.

W najbliższym czasie zorganizowane będą spotkania informacyjne dotyczące szczegółowego zakresu realizacji projektu oraz harmonogramu planowanych prac.

Przedstawiamy materiał filmowy TVP3 Lublin z podpisania umowy - link