Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 09.06.2026
Imieniny Anny, Felicjana i Pelagii

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Tężnia w Parku Miejskim oficjalnie otwarta

15-05-2026 / piątek
15 maja w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim odbyło się symboliczne otwarcie nowej tężni solankowej - miejsca stworzonego z myślą o zdrowiu, odpoczynku i rekreacji mieszkańców.
 
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis wraz z przedstawicielami środowisk senioralnych, które od dłuższego czasu zabiegały o realizację tej inwestycji. Nowa tężnia to przestrzeń sprzyjająca relaksowi i codziennym spacerom, ale również miejsce wspierające profilaktykę zdrowotną. Naturalny aerozol solankowy powstający dzięki przepływowi solanki po gałązkach tarniny tworzy wyjątkowy mikroklimat, porównywany do nadmorskiego powietrza. Inwestycja obejmowała m.in. wykonanie infrastruktury podziemnej, zbiorników na solankę, utwardzenie terenu, budowę konstrukcji tężni oraz montaż elementów małej architektury. Wartość zadania wyniosła ponad 800 tysięcy złotych, a środki te pochodzą z Rządowego Programu Polski Ład - edycja PGR (dofinansowanie w wysokości 98% wartości inwestycji).
Zapraszamy mieszkańców do odwiedzania nowej tężni i korzystania z jej zdrowotnych właściwości.