Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 03.08.2020
Imieniny Augustyna, Nikodema i Lidii

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Budżet obywatelski - zgłoś projekt

31-07-2020 / piątek

Trzeciego sierpnia zaczynają się konsultacje społeczne dotyczące budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Mieszkańcy Gminy Opole Lubelskiego będą mieli możliwość zadecydowania, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach kolejnej edycji budżetu.

Tym razem wielkość środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego wynosi 60.000 zł. Zasadniczym celem budżetu obywatelskiego jest większe zaangażowanie mieszkańców w ustalanie priorytetów społeczności lokalnej, z perspektywy jej wspólnego dobra. Cel ten ma prowadzić do aktywnego udziału w procesie opracowania budżetu, budowania więzi w lokalnej społeczności.

Powołany przez Burmistrza Opola Lubelskiego Miejski Zespół ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego do 18 września dokona oceny formalnej zgłoszonych projektów i opracuje listę projektów, która zostanie dopuszczona pod głosowanie. Głosowanie na projekty będzie miało miejsce w okresie od 5 do 16 października 2020 roku, w dni robocze w godzinach pracy jednostek.

Mieszkańcy będą mogli zagłosować za pomocą kart do głosowania, na których będą wybierali jedno wskazane przez siebie zadanie do realizacji. Opublikowanie wyników głosowania nastąpi 2 listopada 2020 roku a projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2021 rok.

 

Do pobrania: 
ZałącznikWielkość
PDF icon Zarządzenie1.16 MB
PDF icon Regulamin1.35 MB
Plik Cennik orientacyjny 16.82 KB
Plik Harmonogram 13.5 KB
PDF icon Klauzula informacyjna 134.23 KB
Microsoft Office document icon Formularz 67.5 KB
Plik Oświadczenie 16.4 KB