Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 20.07.2024
Imieniny Czesława, Małgorzaty i Pawła

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolskie Karty Seniora

07-06-2024 / piątek
Przypominamy Seniorom z naszej Gminy o możliwości otrzymania Ogólnopolskiej Karty Seniora, która uprawnia do wielu zniżek, bonifikat i przywilejów w ponad 3500 firmach w całej Polsce. W ramach porozumienia podpisanego przez Gminę ze Stowarzyszeniem Manko oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Społecznego w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom, seniorzy będą mogli także uczestniczyć w różnych wydarzeniach ogólnopolskich tj. Senioralia, konkursy, wykłady, szkolenia, występy artystyczne, kampanie i inne akcje społeczne.
 
Wszyscy zainteresowani seniorzy w wieku 60+ mogą odebrać Ogólnopolską Kartę Seniora w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim (parter), po uprzednim wypełnieniu formularza dostępnego w punkcie.
Z tego miejsca chcielibyśmy zaprosić wszystkich Seniorów do udziału w XI Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie, które odbędą się 6 września na Rynku Głównym w Krakowie oraz Parku Jordana. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla Gmin Przyjaznych Seniorom. Rozpoczęcie zapisów od 15.06.2024 r. Więcej szczegółów: www.glosseniora.pl
 
XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wydarzenie, które odbywa się corocznie i gromadzi dużą liczbę uczestników (w 2023 ponad 5000 Seniorów z ponad 100 Gmin Przyjaznych Seniorom i 10 państw). Na wydarzenie zapraszani są m.in. członkowie rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawiciele miast partnerskich i władz samorządowych z całej Polski.
 
6 września - XI Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana zainauguruje uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi największy w Polsce pochód-parada pn. SENIOR MA MOC do Parku Jordana, gdzie odbędą się wykłady, bezpłatne badania i konsultacje. Będą to wykłady specjalistów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Poza częścią wykładową planujemy również część sportową oraz rozrywkową obejmując m.in. koncert Alexandra Martineza, największy w Polsce Pokaz Mody Stylowych Seniorów oraz imprezę integracyjną, którą poprowadzi najstarsza DJ-ka w Polsce - DJ Wika.