Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 20.07.2024
Imieniny Czesława, Małgorzaty i Pawła

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Opole Lubelskie

29-08-2023 / wtorek

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Opole Lubelskie

Burmistrz Gminy Opole Lubelskie informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Opole Lubelskie na lata 2023-2032” od 28.08.2023 r. na terenie Gminy Opole Lubelskie przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest.

Inwentaryzację wyrobów zawierających azbest przeprowadzi firma EkoDialog. Osoby wykonujące pracę w terenie posiadać będą imienne upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez Burmistrza Gminy Opole Lubelskie.

Mieszkańców Gminy Opole Lubelskie użytkowników wyrobów zawierających azbest uprasza się o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu z natury wyrobów zawierających azbest udzielą niezbędnych informacji w zakresie szkodliwości azbestu i obowiązków prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów.

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na wejście na teren gospodarstwa, prosimy o przekazanie takiej informacji ankieterowi i udzielenie niezbędnych informacji w bezpiecznej odległości przy ogrodzeniu. Ankieterzy wyposażeni będą w szczegółowe mapy umożliwiające zlokalizowanie poszczególnych budynków.

W przypadku braku możliwości udzielenia potrzebnych informacji ankieterom, zgłoszenia o posiadaniu zdjętych/niewykorzystywanych płyt azbestowych można dokonać pod numerem: 22 230 26 14 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: azbest@ekodialog.pl

Prosimy o podanie adresu gospodarstwa i ilości oraz rodzaju płyt (faliste/płaskie).

Dzięki dokładnej ewidencji gmina będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie do utylizacji azbestu dla zainteresowanych mieszkańców.