Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 22.06.2024
Imieniny Pauliny, Sabiny i Tomasza

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Podsumowanie realizacji akcji Sprzątanie Ziemi z ZZOK-iem

10-05-2024 / piątek

,,Akcja Sprzątanie Ziemi z ZZOK-iem w Bełżycach’’ przeprowadzona została w dniu 27.04.2024 r.

W dniach 22-26.04.2024 r. trwał TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W SZKOŁACH mający na celu promowanie inicjatyw ekologicznych.

Głównym celem akcji była wspólna, wielopokoleniowa mobilizacja mieszkańców do posprzątania swojego najbliższego otoczenia, tzn. poboczy dróg, rowów, boisk, lasów, polan czy rzek. Akcja uświadomiła mieszkańcom gminy, jak ważne jest poszanowanie środowiska, regularne zbieranie i segregowanie śmieci oraz likwidacja dzikich wysypisk. ZZOK Sp. z o.o. Bełżyce zapewnił plakaty, rękawice materiały informacyjne o sortowaniu śmieci i kiełbaskę. Odbiór i transport zebranych odpadów zapewniło OPK Sp. z o. o. Opole Lubelskie. Uczestnicy po przeprowadzonej akcji mieli spotkania integracyjne przy ognisku, na placach zabaw i w altanach. Dziękujemy za zaangażowanie liderom, instytucjom oraz mieszkańcom gminy za aktywny udział w akcji oraz za materiał fotograficzny. Dziękujemy przedstawicielom ZZOK za współprace. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i postawę proekologiczną godną naśladowania Dyrektorom, Nauczycielom, uczniom.

Po zakończeniu akcji sprzątania worki z odpadami zostały zebrane przez pracowników służb komunalnych, następnie przewiezione do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych
w Bełżycach. Łączna ilość zebranych odpadów wyniosła 2,04 ton.

Z jednej strony możemy cieszyć się, że zebrano tak dużo odpadów, ale z drugiej strony oznacza to, że wielu ludzi świadomość proekologiczna jest jeszcze niewielka.

W akcji uczestniczyło:

17 sołectw ok. 318 osób,

6 szkół ok. 420 osób

Zakład Karny w Opolu Lubelskim –ok. 10 osób

Koło łowieckie BEKAS ok. 15 osób