Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 19.03.2019
Imieniny Bogdana, Józefa i Marek

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Ul. Popijarska z kanalizacją

13-04-2018 / piątek

Trwają zaplanowane na ten rok prace przy budowie kanalizacji w Opolu Lubelskim w ramach realizowanego projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Opole Lubelskie – etap II"
Obok trwających już prac w ciągu ulicy Kaliszańskiej rozpoczęły się roboty na ul Popijarskiej od skrzyżowania z ul. Krótką do ul. Przemysłowej. Powstanie tu ok. 400 m sieci kanalizacji sanitarnej i ok. 50 m odgałęzień do działek. W ciągu tej ulicy wybudowana zostanie również, tak oczekiwana przez mieszkańców sieć kanalizacji deszczowej wraz ze studniami rewizyjnymi i studzienkami wpustowymi z osadnikami. Po zakończeniu tych prac ulica otrzyma nową nawierzchnię z kostki brukowej. Przebudowa obejmuje także budowę chodników w określonych odcinkach ulicy po stronie lewej i prawej oraz montaż nowych znaków pionowych. Zakończenie prac na ul. Popijarskiej planowane jest na 30 czerwca br.

Cała inwestycja planowana do realizacji w latach 2017-2019  stanowi II (ostatni) etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Opola Lubelskiego i obejmuje rozbudowę kanalizacji sanitarnej przy ul. Dolnej, część ul. Kaliszańskiej, Niezdowie, a przy ul. Popijarskiej wykonanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z separatorem, zakup wozu asenizacyjnego oraz modernizację oczyszczalni ścieków z zastosowaniem OZE.