Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 10.12.2018
Imieniny Daniela, Bohdana i Julii

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Władze gminy

Burmistrz Opola Lubelskiego:
Sławomir Plis
tel. 81 827 72 02
burmistrz@opolelubelskie.pl

      Od urodzenia jestem związany z gminą Opole Lubelskie. Tu kończyłem szkołę podstawową i szkołę średnią. Tu mieszkam  wraz z żoną Magdaleną i synami Wojtkiem i Igorem. W tym roku skończyłem 40 lat.  
Posiadam wykształcenie wyższe, jestem absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie, gdzie uzyskałem tytuł magistra inżyniera na Wydziale Techniki Rolniczej. Ukończyłem również studia podyplomowe z zarządzania w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Warszawie EMBA.
Przez 12 lat pracowałem w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, instytucji rządowej wdrażającej programy unijne. W latach 2006-2008 pełniłem funkcję kierownika Biura Powiatowego w Opolu Lubelskim, a od stycznia do października 2016 roku byłem zastępcą dyrektora Oddziału Regionalnego w Lublinie. Od października 2016 roku kierowałem Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, instytucją zatrudniającą ponad 330 osób, z budżetem rocznym przekraczającym 20 mln zł. Przez dwa lata sprawowania funkcji dyrektora udało mi się między innymi pozyskać nowe środki zewnętrzne zarówno rządowe jak i unijne na kwotę ponad 25 mln złotych. Zarządzanie LODR dało mi niezbędne doświadczenie, z którego korzystam również w samorządzie.
     Od 12 lat związany jestem z samorządem Opola Lubelskiego, będąc w latach 2006-2010 radnym Rady Miejskiej, a w kolejnych dwóch kadencjach radnym Rady Powiatu Opolskiego. Jako jeden z nielicznych radnych pracowałem w trzech komisjach: Planu, Budżetu i Promocji Powiatu, Komisji Rolnictwa, Transportu i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rewizyjnej.

Skarbnik Gminy:
Dorota Bełżek
tel. 81 827 72 05
skarbnik@opolelubelskie.pl