Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 14.07.2020
Imieniny Kamili, Kamila i Damiana

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

1/4 Mistrzostw Polski w Śiatkówce Juniorów - 21-24.02 w Opolu Lubelskim

Juniorzy UKS Olimp Opole Lubelskie w tegorocznych rozgrywkach ligowych zostali MISTRZAMI Województwa Lubelskiego.
W niedzielę 20 stycznia zakończyły się rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Juniorów o Mistrzostwo Lubelszczyzny. Drużyna UKS Olimp wyjechała na ten ostatni mecz do Białej Podlaskiej, drużyny UKS Serbinów, która była wiceliderem tabeli. Aby zostać mistrzem Województwa nasi zawodnicy musieli wygrać to spotkanie. W niedzielne popołudnie siatkarze naszego klubu po pasjonującym i wyrównanym pojedynku pokonali rywali z Białej Podlaskiej 3-1 i zostali Mistrzami Województwa Lubelskiego osiągając największy sukces w dziejach klubu oraz jeden z największych sukcesów w historii siatkówki młodzieżowej naszego miasta (podobny sukces ponad 30 lat temu odniosła drużyna KS Opolanka pod wodzą trenera Wiesława Bukiewicza). W drodze do tego osiągnięcia juniorzy UKS Olimp ponieśli tylko jedną porażkę (na początku rozgrywek właśnie z drużyną z Białej Podlaskiej we własnej hali) notując osiem kolejnych ligowych zwycięstw. Po zakończonym niedzielnym spotkaniu drużyny zostały uhonorowane medalami i pucharami odebranymi z rąk Prezesa Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie dr Krzysztofa Iwańczuka. MVP spotkania uznano Bartka Juraka. Ten wielki sukces osiągnęli zawodnicy w zdecydowanej większości wywodzący się z klas sportowych o profilu siatkówki, które funkcjonowały w Naszej Szkole – SP nr 1 w Opolu Lubelskim.
Autorami tego osiągnięcia są: kapitan drużyny – Bartłomiej Jurak, rozgrywający – Mateusz Szkutnicki, Grzegorz Pętek, Mateusz Zugaj, przyjmujący – Łukasz Rosołowski, Jakub Duda, Maciej Zieliński, atakujący – Wojciech Superson, Michał Frączek, środkowi – Jakub Konior, Jan Starek, Szczepański Miłosz i libero – Łukasz Pętek. We wcześniejszych meczach wystąpili również: Krystian Stępień i Oszust Gabriel. Trenerem drużyny jest Romuald Jurak.
Mistrzostwo Województwa daje naszej drużynie prawo reprezentowania Lubelszczyzny w Turnieju Ćwierćfinałowym o Mistrzostwo Polski Juniorów. Według zasad Polskiego Związku Piłki Siatkowej 8 turniejów ćwierćfinałowych odbędzie się u Mistrzów Województw i w tym sezonie jeden z tych turniejów odbędzie się w Opolu Lubelskim w dniach 21-24 lutego 2019r.

W opolskim turnieju wystąpią drużyny:

1. UKS Olimp Opole Lubelskie
2. GKS Stoczniowiec Gdańsk
3. TSV Sanok
4. EKS Skra Bełchatów
5. MKS Ikar Legnica
6. KKS Astra Krotoszyn

Już teraz gratulując zawodnikom za dotychczasowe osiągnięcia zapraszamy do kibicowania naszym siatkarzom w ostatni weekend lutego w walce o półfinał Mistrzostw Polski.

Terminarz zawodów:

Czwartek 21 lutego 2019r.
godz. 16.30: UKS OLIMP OPOLE LUBELSKIE – GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK
godz. 19.00: EKS SKRA BEŁCHATÓW – MKS IKAR LEGNICA

Piątek 22 lutego 2019r.
godz. 10,00: GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK – TSV SANOK
Uroczyste rozpoczęcie Turnieju ( po zakończeniu meczu)
godz. 12.30: MKS IKAR LEGNICA – KKS ASTRA KROTOSZYN
godz. 16.30: UKS OLIMP OPOLE LUBELSKIE – TSV SANOK
godz. 19.00: EKS SKRA BEŁCHATÓW – KKS ASTRA KROTOSZYN

Sobota 23 lutego 2019r.
godz. 12.00: mecz o 5 miejsce w turnieju: 3 miejsce podgrupa A – 3 miejsce podgrupa B
godz. 14.30: 1 miejsce podgrupa A – 2 miejsce podgrupa B
godz. 17.00: 2 miejsce podgrupa A – 1 miejsce podgrupa B

Niedziela 24 lutego 2019r.
godz. 11.00: 2 miejsce podgrupa A – 2 miejsce podgrupa B
godz. 13.30: 1 miejsce podgrupa A – 1 miejsce podgrupa B
15.00 Zakończenie Turnieju, wręczenie pucharów i dyplomów.

Data wydarzenia: 
21 luty 2019 (Całodzienne) do 24 luty 2019 (Całodzienne)