Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 30.01.2023
Imieniny Martyny, Macieja i Bronisława

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Ósma edycja programu Grypa 65+

13-09-2022 / wtorek

Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Gabriel Maj podpisali dziś umowę na realizację kolejnej edycji darmowego programu szczepień przeciw grypie dla seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia.

Duże powodzenie akcji w ubiegłych latach sprawiło, że gmina zdecydowała się ją kontynuować także w tym roku, przeznaczając na nią fundusze w wysokości 25 000,00 zł. W roku bieżącym, podobnie jak w roku ubiegłym, akcję szczepień prowadzić będzie Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Opolu Lubelskim, które złożyło najlepszą ofertę, w której koszt jednego szczepienia wyceniony został na 83,00 zł.

Wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 65 lat i są mieszkańcami Gminy Opole Lubelskie zapraszamy do skorzystania z tej oferty. Profilaktyczne szczepienia przeciw grypie są szczególnie ważne dla osób starszych, które są najbardziej narażone na poważne powikłania pogrypowe, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Najczęstszymi powikłaniami pogrypowymi są: zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie oskrzeli lub płuc, zatok i zapalenie opon mózgowych. W 2015 roku kiedy gmina realizowała program po raz pierwszy skorzystało z niego 214 seniorów. W roku ubiegłym było to 339 osób.

Chętnych do skorzystania z darmowego szczepienia zapraszamy do umawiania się na szczepienie telefonicznie lub osobiście w rejestracji Przychodni Lekarza Rodzinnego (POZ) Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. ul. Szpitalna 9 lub pod numerem telefonu 600 416 557 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Szczepienia będą wykonywane w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 8.00-18.00, środa w godz. 8.00-15.00. Program jest realizowany do wyczerpania szczepionek.