Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 01.06.2020
Imieniny Jakuba, Konrada i Magdaleny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

17-05-2020 / niedziela

W najbliższy poniedziałek będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin papieża Polaka - Świętego Jana Pawła II. Właśnie 100 lat temu – 18 maja 1920 roku w podkrakowskich Wadowicach, "gdzie wszystko się zaczęło", przyszedł na świat Karol Wojtyła.

Warto tego dnia wziąć udział w jednej z wielu inicjatyw zorganizowanych z tej okazji przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II oraz Archidiecezję Krakowską – pełna lista wydarzeń odbywających się online na stronie www. Idmjp2.pl.

Ponadto przypominamy, że Sejm RP ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.  Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski, Europy i całego świata. "Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski. W czasie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 r. rozpoczął się proces, który zaowocował powstaniem „Solidarności”, wyzwoleniem narodu spod panowania komunizmu i odbudową jedności Europy. Dla nas, Polaków, pontyfikat papieża Polaka ma więc znaczenie szczególne" - czytamy w uchwale.

#DziękujemyJaniePawle2