Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 20.05.2024
Imieniny Wiktorii, Krystyny i Walentego

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

2 miliony dla Gminy Opole Lubelskie

19-09-2023 / wtorek
19 września w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim odbyło się wręczenie promes przyznanych w ramach VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, skierowanej do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.
Symboliczne promesy przekazał burmistrzom i wójtom Sławomir Skwarek - Poseł na Sejm RP. Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis odebrał promesę dla Gminy Opole Lubelskie w wysokości 1 960 000,00 zł na utworzenie strefy odpoczynku w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim. W ramach tego projektu w Parku Miejskim powstać ma tężnia solankowa, przewidziany jest remont amfiteatru i boiska do koszyków, modernizacja oświetlenia parkowego.
Dla powiatu Opolskiego została przekazana kwota 4 018 000,00 zł na zagospodarowanie terenu wokół budynków szpitala przy wojewódzkim centrum opieki nad osobami starszymi w Opolu Lubelskim. Ponadto promesy odebrali przedstawiciele gminy Poniatowa, Chodel i Wilków.
Wnioski w ramach VI edycji programu mogą złożyć gminy, powiaty, związki międzygminne i powiatowo-gminne, które zostały zakwalifikowane jako samorządy popegeerowskie. Jednostki samorządu terytorialnego mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 98%. Oznacza to, że będą musiały wnieść tylko 2% udziału własnego na realizację inwestycji.