Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 14.05.2021
Imieniny Macieja, Julity i Bonifacego

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

5 kolejnych odcinków dróg w realizacji

19-11-2020 / czwartek

Na pięciu odcinkach dróg gminnych toczą się lub zakończyły się właśnie prace drogowe.

Zakończyły się prace drogowe na odcinku w Komaszycach Starych o długości 528 mb. Jego koszt to 615 tys. zł, z czego 70% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na odcinku ul. 600-lecia przy Parku Miejskim zostały wykonane prace bitumiczne i brukarskie. Obecnie trwają ostatnie prace przy porządkowaniu planu budowy. Remontowany odcinek ma długość 471 mb. Od istniejącego parkingu przy bramie wjazdowej do Parku Miejskiego, do skrzyżowania drogi z wjazdem na teren boiska piłkarskiego powstanie jednocześnie parking, który pomieści ok. 40 aut. Koszt inwestycji to 748 tys. zł. Inwestycja finansowana jest z budżetu gminy.

Na odcinku drogi nr 108178L w Górach Opolskich o długości 1169 mb przeprowadzony został demontaż płyt drogowych i wykonane zostały prace przygotowawcze do położenia nawierzchni asfaltowej. Do końca listopada inwestycja, realizowana z dofinansowaniem z FDS, powinna zostać zakończona. Jej koszt to ponad 750 tys. zł.

Przekazany został już plac budowy i w najbliższym czasie ruszą także prace budowlane na odcinku o długości 360 mb w Kluczkowicach, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2636L w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej. Odcinek ten stanowi kontynuację wybudowanego i oddanego do użytku w maju 2020 roku, 995 metrowego odcinka drogi gminnej nr 108164L. Jeśli uda się pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych sukcesywnie powstanie kolejne ok. 1355 m drogi gminnej.

Ostatnim z realizowanych odcinków dróg gminnych zaplanowanych na ten rok, będzie przebudowa drogi gminnej na działkach nr ew. 280, obręb 11 - Góry Kluczkowickie i nr ew. 111, 113, obręb 19 - Kluczkowice Osiedle. Odcinek o długości 105 mb także stanowi kontynuację wcześniej przebudowanego odcinka drogi dojazdowej do osiedla bloków w Kluczkowicach. Zadanie w całości finansowany jest z budżetu gminy.

„Poprawa infrastruktury drogowej w gminie jest naszym priorytetem i mimo, że w tej dziedzinie w tym roku działo się bardzo dużo, to pod koniec  roku realizujemy jeszcze pięć kolejnych odcinków. Łącznie z poprzednimi, oddanymi w tym roku do użytku drogami to kilkanaście inwestycji drogowych, w całej gminie. W kolejnych latach nadal, systematycznie będziemy rozwijali i poprawiali sieć dróg gminnych, w miarę możliwości, w jak największym zakresie, finansując te inwestycje ze źródeł zewnętrznych” mówi Sławomir Plis, Burmistrz Opola Lubelskiego.