Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 25.03.2023
Imieniny Ireneusza, Małgorzaty i Marii

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Budowa chodnika i ścieżki rowerowej w Elżbiecie już pewna

08-06-2021 / wtorek

8 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Elżbiecie odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na budowie ciągu pieszo-jezdnego w ciągu drogi wojewódzkiej 824 na odcinku od Ronda Jana Pawła II do Kolonii Elżbieta.

W uroczystości wzięli udział Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskim Dariusz Stachowicz oraz Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera i Dyrektora lubelskiego oddziału firmy STRABAG Marcin Zieliński.

W pierwszym etapie tej inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 868 m, w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 824 Żyrzyn – Puławy – Opole Lubelskie – Józefów – Annopol polegająca na budowie ciągu pieszo – rowerowego w m. Elżbieta i Ożarów I –od km 46+142 do km 47+010. Całkowity koszt zadania którego inwestorem jest ZDW w Lublinie to 1 056 807,74 zł, z czego 472 146,85 zł to udział finansowy Województwa Lubelskiego a kolejne 585 660,89 do dofinansowanie ze środków Gminy Opole Lubelskie.  

„Cała inwestycja podzielona jest na trzy etapy i przewidziana do realizacji w latach 2021-2023. Docelowo, w kolejnych dwóch etapach tej inwestycji, chodnik i ścieżka rowerowa zostaną przedłużone o kolejne 2,3 km w kierunku Ożarowa. Potrzebę realizacji tego zadania od dłuższego czasu sygnalizowali nam mieszkańcy terenów położonych wzdłuż drogi 824, dlatego cieszę się, że wspólnymi siłami, razem z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, udało nam się doprowadzić do podjęcia tego zadania przez Zarząd Dróg Wojewódzkich” mówi Sławomir Plis, Burmistrz Opola Lubelskiego.