Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 23.09.2020
Imieniny Bogusława, Elżbiety i Krzysztofa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Dofinansowanie na lodowisko i kort tenisowy

07-09-2020 / poniedziałek
Gmina Opole Lubelskie otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Budowa lodowiska z funkcją kortu tenisowego wraz z zadaszeniem i budynkiem obsługowym przy ul. Fabrycznej w Opolu Lubelskim”.
 
Wniosek do Ministra Sportu o dofinansowanie zadania inwestycyjnego złożony został w kwietniu 2020 r. Wysokość dofinansowania wynosi 1 452 300,00 zł. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu z Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Koszt całego zadania szacowany jest na kwotę 2 978 844,00 zł.
W ramach tego przedsięwzięcia, w miejscu starego kortu tenisowego przy ul. Fabrycznej, powstanie dwufunkcyjny zadaszony obiekt – w okresie zimowym będzie służył jako lodowisko o wymiarach 15,0 x 32,0 m z niezbędnym wyposażeniem, oraz zamiennie, w okresie wiosenno-letnim funkcjonować w nim będzie kort tenisowy. Ponadto powstanie budynek obsługowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zadanie zaplanowane jest do realizacji na lata 2021/2022.
„Dzięki dofinansowaniu zyskamy zupełnie nowy obiekt który będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców, zarówno zimą jak i latem. Tym samym to kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową gminy. Wcześniej, także z Ministerstwa Sportu pozyskaliśmy dofinansowanie na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem do gry w pikę nożną przy ul. Kolejowej. Prace budowlane przy tej inwestycji ruszą w najbliższych tygodniach” mówi Sławomir Plis, Burmistrz Opola Lubelskiego.