Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 08.08.2020
Imieniny Izy, Dominika i Rajmunda

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Droga na Pomorze na ukończeniu

14-11-2017 / wtorek

Na ryby nad Chodelkę, grzyby do lasu, do młyna, do ścieżki przyrodniczej "Kleniewo", do jednego z najurokliwszych zakątków naszej gminy dojedziemy już niedługo nową, równą asfaltowę drogą.
Kończą się już inwestycje drogowe zaplanowane na ten rok. W tym tygodniu dokończona zostanie przebudowa drogi Jankowa - Pomorze  o długości 1,2 km. Zadanie obejmpwało wykonanie podbudowy drogi z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego, a także wykonanie oznakowania pionowego drogi i poboczy ziemnych z obu stron.
Wykoanwcą drogi została wyłoniona w przetargu firma PPTHU ROLBUD i Kopalnia piasku Roman Madejek z Chodla. Zaoferowano wykonanie inwestycji za kwotę 681 946,35 zł. Partnerem gminy przy tej inwestycji były Lasy Państwowe, które dofinansowały budowę drogi kwotą 300 000 zł. „Dzięki realizacji tej inwestycji wykonana kilka lat temu „schetynówka” łączącą Kazimierzów z Pomorzem zostanie przedłużona praktycznie do ulicy Pomorskiej i Szkolnej w Opolu. Dzięki temu zyskamy w całości pokryty asfaltem ciąg komunikacyjny, który będzie mógł także służyć mieszkańcom jako bardzo malownicza, wygodna i bezpieczna trasa rowerowa” mówi Dariusz Wróbel, Burmistrz Opola Lubelskiego.