Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 29.02.2024
Imieniny Lecha i Teofila

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Dwa nowe bezpieczne przejścia

30-09-2022 / piątek
Gmina Opole Lubelskie pozyskała środki z rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” na realizację projektu pn. „Bezpieczny pieszy na pasach – poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Opolu Lubelskim”.
 
Jest to drugi tego typu projekt, który będzie realizowany w Opolu Lubelskim. Wcześniej w grudniu 2020 roku wykonane zostały nowe elementy oświetlenia trzech przejść dla pieszych w ciągu ulicy Lubelskiej w Opolu Lubelskim za kwotę ponad 130 000,00 zł.
 
Tym razem w ramach zadania zaplanowano modernizację dwóch przejść dla pieszych zlokalizowanych przy Szkole Podstawowej Nr 2, w ciągu ulicy Fabrycznej. Utworzone tam zostaną tzw. Aktywne Przejścia (APP) które zwiększają bezpieczeństwo pieszego, dzięki temu, że kierowcy otrzymują za pomocą sygnału świetlnego natychmiastową informację o jego obecności na przejściu. Same przejścia są także dodatkowo doświetlone. Projekt ponadto zakłada realizację szkoleń dla dzieci, młodzieży i seniorów z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i organizację konkursu plastycznego.
 
Pozyskane dofinasowanie stanowi 90% wartości projektu, który wynosi 93 295,00 zł. Inwestycja będzie realizowana jeszcze w tym roku.