Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 04.07.2020
Imieniny Elżbiety, Jacka i Józefa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Fundusz Sprawiedliwości dla OSP

08-11-2019 / piątek

   Dzięki wnioskowi złożonemu przez Gminę Opole Lubelskie do Ministerstwa Sprawiedliwości, 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy otrzyma nowy sprzęt pożarniczy, sprzęt ratownictwa medycznego oraz ratownictwa drogowego, który zostanie zakupiony ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

   6 listopada br. Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis podpisał umowę na realizację zadania w Ministerstwie Sprawiedliwości. Łącznie pozyskano na ten cel 94 150,00 zł. Do jednostek trafi następujące wyposażenie: torba ratownictwa medycznego, zestaw podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, latarki akumulatorowe, parawany do osłony miejsca wypadków, specjalne ubrania typu NOMEX.

   Wyposażenie jednostek OSP w sprzęt w znacznym stopniu wpłynie na sprawność i szybkość prowadzenia akcji ratunkowych i udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wyniku zdarzeń, m.in. wypadków drogowych, pożarów, katastrof budowlanych, zdarzeń o charakterze masowym i innych zdarzeń losowych. Pozyskany sprzęt wpłynie na skuteczność oraz przyczyni się do poprawy efektywności prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych jak również do poprawy warunków pracy strażaków. Każdy pozyskany sprzęt podnosi również wartość bojową jednostki oraz rozwija wachlarz świadczonej pomocy.