Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 13.08.2022
Imieniny Elwiry, Diany i Heleny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Gmina Opole Lubelskie laureatem konkursu MRiPS

14-06-2022 / wtorek
10 czerwca br. w Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników V edycji konkursu „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022”. Gmina Opole Lubelskie została laureatem konkursu w kategorii „Społecznie odpowiedzialny samorząd”, otrzymując tym samym Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.
 
Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: debiut roku, najlepszy pracodawca, sukces rynkowy, pożyczka z korzyścią społeczną i społecznie odpowiedzialny samorząd. W kategorii społecznie odpowiedzialny samorząd nagrodzono: Powiat Łęczyński; Gminę Opole Lubelskie oraz Gminę Jędrzejów.
 
Nagrody laureatom konkursu wręczyły minister Marlena Maląg oraz Anita Czerwińska, wiceminister rodziny i pełnomocnik rządu ds. ekonomii społecznej. Nagrodę dla Gminy Opole Lubelskie odebrał podczas gali Zastępca Burmistrza Opola Lubelskiego Waldemar Gogół.
 
– To konkurs, który ma na celu wyróżnienie podmiotów przyczyniających się do rozwoju społeczno-gospodarczego środowisk lokalnych – mówiła podczas uroczystości minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Wyjątkowość ekonomii społecznej polega na tym, że w centrum zainteresowania zawsze stawia człowieka. Wzmacnia jego potencjał, odpowiada na jego indywidualne potrzeby. Z powodzeniem wykorzystuje zasoby lokalnych społeczności.
– Dziękuję państwu za to, że każdego dnia wyciągacie pomocną dłoń do drugiego człowieka. Jednocześnie życzę dalszych sukcesów w rozwoju państwa przedsięwzięć i działalności na rzecz rozwoju ekonomii społecznej i solidarnej w Polsce – zaznaczyła minister rodziny.
 
Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022 organizowany jest w ramach projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w partnerstwie przez: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw.