Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
niedziela 29.03.2020
Imieniny Marka, Wiktoryny i Zenona

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Gminne BRD 2019 za nami

14-05-2019 / wtorek

Organizacja i uczestnictwo w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to od wielu lat tradycja w Szkole Podstawowej nr 1. Także i w tym roku - 14 maja - w na obiektach tej szkoły odbył się konkurs gminny Turnieju. W dwóch grupach wiekowych wystartowały cztery szkoły podstawowych naszej gminy: SP Nr 1 w Opolu, SP w Kluczkowicach, SP w Pusznie Godowskim i SP w Skokowie. W obu kategoriach zwyciężyły drużyny SP Nr 1 i będą one reprezentować miasto i gminę Opole Lubelskie w Finale Powiatowym, który odbędzie się w 16 maja w Józefowie nad Wisłą.
Jakub Kwaśniak zdobył ponadto, po raz kolejny, puchar Burmistrza Opola Lubelskiego jako najlepszy zawodnik tyrnieju. Puchary  zwycięzcom i dyplomy wreczył Sławomir Plis Burmistrz Opola Lubelskiego wraz z pania dyrektor SP Nr 1 Ilona Majak-Gierczak. Organizatorzy dziękują szczególnie paniom policjantkom z KPP w Opolu Lubelskim za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.
Konkurs BRD to wieloetapowe zmagania uczestników w kilku konkurencjach. Są to podwójne testy z przepisów,  jazda wyznaczoną trasą po miasteczku ruchu drogowego, pokonanie skomplikowanego toru przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej.
Opiekunem zycięzkich drużyn i koordynator Turnieju jest pan Mariusz Zielonka.