Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 01.04.2020
Imieniny Zbigniewa, Grażyny i Zygmunta

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Gminny Turniej BRD za nami

14-05-2019 / wtorek

Organizacja i uczestnictwo w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to od wielu lat tradycja w Szkole Podstawowej nr 1. Także i w tym roku – 14 maja – w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się Konkurs Gminny 42-giej edycji Turnieju. W dwóch grupach wiekowych wystartowało cztery szkoły podstawowe z naszej gminy. W obu kategoriach zwyciężyły drużyny SP Nr 1 i będą reprezentować miasto i gminę Opole Lubelskie w Finale Powiatowym, który również odbędzie się 16 maja  w Zespole Szkół w Józefowie n.Wisłą.

Karol Kuś zdobył ponadto puchar Burmistrza Opola Lubelskiego jako najlepszy zawodnik w I-wszej grupie wiekowej, a Jakub Kwaśniak uzyskał tytuł najlepszego zawodnika w grupie II-giej.

Konkurs BRD to wieloetapowe zmagania uczestników w kilku konkurencjach. Są to podwójne testy – z przepisów ruchu drogowego i „skrzyżowania”,  jazda wyznaczoną trasą po miasteczku ruchu drogowego, pokonanie skomplikowanego toru przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej. W tym roku pogoda spłatała uczestnikom figla – musieli konkurencję sprawnościową rozegrać na sali gimnastycznej i odwołać jazdę na miasteczku.
Puchary i dyplomy najlepszym wreczył Sławomir Plis Burmistrz Opola Lubelskiego, a o sprawne przeprowadzeniu turnieju zadbały panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji z Opola.

Składy zwycięzkich drużyn:  
Drużyna I  – młodsza: Paulina Bąk, Kaja Fatyga, Karol Kuś, Kacper Kwaśniak
Drużyna II – starsza: Sandra Kuś, Bartosz Kucharczyk, Jakub Kwaśniak.
Opiekunem drużyn i koordynatorem turnieju jest pan Mariusz Zielonka.