Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 24.07.2024
Imieniny Kingi, Krystyny i Michaliny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Jadwiga Adamczyk laureatką konkursu „Razem dla Seniorów”

14-11-2023 / wtorek
Pani Jadwiga Adamczyk z Opola Lubelskiego została laureatką drugiego miejsca w drugiej edycji konkursu „Razem dla Seniorów” organizowanym pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy przez Kancelarię Prezydenta RP.
 
Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: Młodzi Seniorom, Seniorzy Seniorom i Dla Seniorów. Pani Jadwiga otrzymała drugą nagrodę w kategorii Seniorzy Seniorom, za swoją działalność na rzez profilaktyki zdrowotnej wśród seniorów oraz wszelkie inicjowane przez nią projekty prozdrowotne. Pamiątkowy dyplom odebrała 7 listopada w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego z rąk Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Podczas finałowej gali konkursu pani Jadwidze towarzyszyła rodzina, a także zaproszeni goście – Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Starosta Opolski Dariusz Piotrowski i Dyrektor CUS Ewelina Szkutnicka.
 
Konkurs „Razem dla Seniorów” został zainicjowany by promować i nagradzać najciekawsze i najbardziej wartościowe projekty, inicjatywy, przedsięwzięcia na rzecz osób starszych. Ma także na celu uhonorowanie osób starszych, zwrócenie uwagi na ich problemy i potrzeby, ale również pobudzenie ich do aktywności. Pokazanie dobrych, inspirujących wzorców, że jesień życia to czas na rozwijanie pasji i talentów, podejmowanie nowych wyzwań, realizację marzeń, to możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym kraju i lokalnych społeczności.