Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 08.08.2020
Imieniny Izy, Dominika i Rajmunda

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Maseczki ochronne dla mieszkańców gminy

15-04-2020 / środa

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo zakupiliśmy maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Od 15 kwietnia maseczki będą sukcesywnie dostarczane i przekazywane Państwu przez Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli z pomocą strażaków z jednostek OSP oraz pracowników Urzędu Miejskiego.

Maseczki po każdym użyciu należy prać w temperaturze do 90 °C oraz prasować w temperaturze do 110 °C. Jednocześnie informujemy, że w uzasadnionej sytuacji większego zapotrzebowania istnieje możliwość otrzymania dodatkowych maseczek - w tym celu należy skontaktować się z Sołtysem, Przewodniczącym Zarządu Osiedla bądź Urzędem Miejskim w Opolu Lubelskim pod numerem telefonu: 81 827 72 01.

To kolejna z form pomocy i wsparcia, jakie samorząd Opola Lubelskiego podjął w walce z koronawirusem. Wspieramy także służbę zdrowia, policję, straż pożarną -  zarówno finansowo  jak i rzeczowo. Zakup  maseczek  jest pomocą skierowaną bezpośrednio do mieszkańców gminy. Pamiętajmy jednak, że maseczka nie jest stuprocentowym sposobem na uchronienie się przed zakażeniem a jedynie ogranicza taką możliwość. Dlatego należy ją nosić – zgodnie z zaleceniem Ministra Zdrowia -  w miejscach publicznych. Pamiętajmy  przede wszystkim o tym, by w miarę możliwości pozostać w domach. 

Sławomir Plis
Burmistrz Opola Lubelskiego