Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 24.04.2024
Imieniny Grzegorza, Aleksandra i Jerzego

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Montaż kolektorów słonecznych – umowa z wykonawcą podpisana

16-04-2019 / wtorek

16 kwietnia Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis oraz prezes firmy Eco-team z Częstochowy Jerzy Pałuszka podpisali umowę na montaż kolektorów słonecznych i pieców na biomasę dla beneficjentów projektu „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”.

To wiadomość na którą wielu mieszkańców czekało od dawna – wyłoniony został wykonawca i gmina może tym samym przystąpić do etapu realizacji montażu kolektorów słonecznych. W maju zorganizowane będą spotkania informacyjne dla osób uczestniczących w projekcie oraz planowane są już pierwsze montaże.  

Umowa na dofinansowanie projektu „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie-etap I” dotyczącego instalacji kolektorów słonecznych oraz pieców na biomasę została podpisana 2018 roku jednak dopiero teraz, w przetargu, udało się wyłonić wykonawcę tego zadania. W ramach projektu instalacje solarne zostaną zamontowane u 401 beneficjentów, a piece na biomasę u 13 beneficjentów.

Na spotkaniach informacyjnych podane zostaną także wszystkie szczegóły techniczne dotyczące montażu i kwot  jakie do projektu będą musieli wnieść beneficjenci.

Projekt realizowany jest w ramach działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE, Oś Priorytetowa 4 Energia przyjazna środowisku, Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wartość całkowita projektu wynosi 5.372.556,61 zł. Wartość dofinansowania: 4.113.265,43 zł.