Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 23.07.2019
Imieniny Bogny i Brygidy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Mundurowi zapraszają na mecz Pucharu Polski

01-08-2018 / środa

W ninioną niedzielę na boisku w Wilkowie odbyła się inauguracja rozgrywek w Pucharze Polski w Piłce Nożnej w sezonie 2018/2019, objęte patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Opolscy policjanci i strażacy wchodzący w skład drużyny służb mundurowych powiatu opolskiego wygrali z drużyną UNIA Wilkołaz 2:0.

Mazurkiem Dąbrowskiego o godz. 17:30 na boisku piłkarskim w Wilkowie rozpoczęła się inauguracja rozgrywek o Puchar Polski w Piłce Nożnej 2018/2019. Rozgrywki objęte patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym dniu kolejne zmagania pucharowe rozpoczęła drużyna służb mundurowych powiatu opolskiego składająca się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim. Drużyna mundurowa zmagała się z drużyną z klasy okręgowej UNIĄ Wilkołaz. Mundurowi mecz rozpoczęli spokojnie w grze obronnej wyciągając wnioski z wcześniejszych meczów pucharowych. W końcowej części pierwszej połowy drużyna mundurowych wykorzystała stały fragment gry i po dobrym dośrodkowaniu Kamila Młyńca z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Marcin Solis ustalając wynik meczu na 1:0. W 55 minucie ponownie mundurowi wykorzystali rzut wolny. Kamil Młyniec dośrodkował piłkę na piąty metr przed bramką przeciwnika gdzie doszło do zamieszania w polu karnym, podczas którego sytuację wykorzystał Marcin Socha zdobywając kolejną bramkę. Wynikiem 2:0 dla mundurowych zakończyły się zmagania na boisku w Wilkowie. Mimo oblężenia bramki przez UNIĘ Wilkołaz, odpowiednia postawa naszych obrońców oraz bramkarza Kamila Królikowskiego pozwoliła naszym mundurowym zachować czyste konto bramkowe.

Skład drużyny: Kamil Królikowski, Dariusz Winnicki, Marek Mendyka, Kamil Młyniec, Paweł Sak, Paweł Kozak, Krzysztof Bijak, Bartłomiej Myszak, Socha Marcin, Rafał Cisłak, Mirosław Sola, Marcin Solis, Łukasz Latos, Bartłomiej Jakubczyk, Łukasz Szafran.

Teraz przed mundurowymi kolejne wyzwanie. Na tym samym boisku piłkarskim w dniu 5.08.2018r o godz. 17:30 spotkają się z ISKRĄ Krzemień. Drużyna liczy na lepszy doping szczególnie ze strony innych funkcjonariuszy i ich rodzin oraz składa szczególne podziękowania dla synów członków drużyny mundurowych: Mikołaja Mendyki, Dominika Szafrana oraz Adam Socha, którzy pomogli w oprawie niedzielnych zawodów sportowych.

Gratulujemy zwycięstwa, dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy drużyny służb mundurowych powiatu opolskiego o Puchar Polski w Piłce Nożnej.