Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 27.05.2020
Imieniny Juliusza, Jana i Magdaleny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Podsumowanie zebrań sołeckich

05-04-2019 / piątek

2 kwietnia, zebraniem w Starym Franciszkowie zakończył się cykl zebrań w sołectwach oraz mieście mających na celu wyłonienie nowych sołtysów oraz przewodniczących zarządów osiedli.

Łącznie w dniach 18 marca – 2 kwietnia obyły się 54 zebrania. Wyłoniono 9 nowych sołtysów a w przypadku 34 sołectw, sołtysami zostały osoby dotychczas piastujący tę funkcję.  

We wszystkich uczestniczył Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis lub Zastępca Burmistrza Waldemar Gogół. Zaskakująca i zadowalająca jest frekwencja jaka miała miejsce na tych spotkaniach. We wszystkich zebraniach uczestniczyło 1463 osoby. Udało się także wyłonić sołtysów i przewodniczących osiedli a także zarządy na wszystkich zebraniach, co dotychczas nie zawsze miało miejsce.

Porządek wszystkich zebrań, oprócz wyborów, przewidywał także możliwość przekazania władzom miasta najpilniejszych potrzeb i problemów pojawiających się w danym sołectwie czy na danym osiedlu. Wszystkie sugestie mieszkańców zostały skrupulatnie odnotowane i aktualnie są poddawane weryfikacji i analizie. Ma to na celu systematyczne rozwiązywanie tych spraw, które leżą w kompetencjach gminy.

„Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom obecnym na zebraniach. Serdecznie gratuluję tym, którym mieszkańcy w wyborach powierzyli funkcję sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli. To bardzo ważne żeby aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności lokalnej, dlatego cieszy mnie fakt, bardzo dobrej frekwencji na wielu zebraniach” – mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.