Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 25.11.2020
Imieniny Elżbiety, Katarzyny i Klemensa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Pomoc dla seniorów

27-10-2020 / wtorek

Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

W trakcie piątkowej konferencji premier Morawiecki powiedział, że na poważne konsekwencje dla zdrowia spowodowane COVID-19 narażone są przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zaapelował do seniorów, aby ci w miarę możliwości nie wychodzili z domów.
Jednocześnie premier zapowiedział uruchomienie programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, którego celem – jak zaznaczył – jest zaopiekowanie się seniorami, którzy nie mają opieki ze strony rodziny.

22 505 11 11 – dedykowana infolinia
W ramach programu uruchomiona zostanie dedykowana seniorom infolinia. Dzwoniąc pod numer telefonu, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych. - Tam nasi seniorzy, przede wszystkim ci, którzy mają ukończone 70 lat mogą zadzwonić.

www.wspierajseniora.pl – adres dla osób, które chcą pomóc
Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na uruchomionej stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.

Zostań wolontariuszem https://cas.mrpips.gov.pl/wolontariusz/formularz

Więcej na https://www.gov.pl/web/rodzina/rzad-uruchamia-solidarnosciowy-korpus-wsparcia-seniorow