Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
czwartek 23.05.2019
Imieniny Iwony, Michała i Renaty

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Stadion będzie gotowy na czas

22-05-2018 / wtorek

Każdego dnia widać postępy prac na stadionie przy ul. Kolejowej. Zamontowano już automatyczny system zraszania płyty boiska, ułożona jest warstwa wegetacyjna, w najblizszych dniach posiana będzie trawa.

W minionym tygodniu, 11 maja odebrany i wypróbowany został automatyczny system nawadniania płyty boiska sterowany komputerowo. Pozwoli on w przyszłości na utrzymanie murawy boiska w należytym stanie. Ułożona została już także warstwa wegetacyjna, na której rozsiania będzie mieszanka traw. Ułożenie tej warstwy było skomplikowanym zabiegiem wymagającym wymieszania materiały ziemnego i piasku w odpowiednich proporcjach. Urządzenie do tego celu zostało sprowadzone aż z Gdańska. Inspektor nadzoru mieszankę tą ocenił bardzo wysoko porównując ją do najlepszych stadionów w Polsce.
Obecnie wykonywane są na stadionie roboty związane z dalszym montażem zbrojenia stropu trybuny żelbetowej południowej i ziemnej północnej. Wykonywany jest ciąg pieszo-jezdny z kostki brukowej. Instalowane jest zewnętrzne ogrodzenie.
Do wykonania pozostał montaż masztów oświetleniowych, wyposażenia sportowego boiska i dalsze utwardzanie obiektu. Powstanie też zadaszenie południowej trybuny.

Prace przebiegają zgodnie z planem. Wykonawca ma zakończyć wszelkie prace w na stadionie w sierpniu, a po przeprowadzeniu procedurach odbiorowych będzie on oddany do użytku w trzecim kwartale br.