Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 29.05.2023
Imieniny Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Tarcza antykryzysowa 7.0

17-02-2021 / środa

Rząd wprowdził kolejny kompleksowy pakiet działań, który ma przeciwdziałać społeczno-gospodarczym skutkom pandemii COVID-19. W myśl Rozporządzenia, o objęciu przewidzianymi w nim formami pomocy, decyduje kod PKD jaki miał przedsiębiorca jako rodzaj przeważającej działalności w rejestrze REGON. Warto pamiętać, że oceny oznaczenia przeważającej działalności według PKD dokonuje się na podstawie danych zawartych w rejestrze REGON zgodnie ze stanem na dzień 30 listopada 2020 r.

Tarcza antykryzysowa - wsparcie z ZUS

ZUS jest jedną z instytucji, która udziela pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Wsparcie dla przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilno-prawne ma już 7 odsłon. Aby w prosty sposób sprawdzić jakie ulgi i na jakich zasadach przysługują oraz co należy zrobić, aby je uzyskać, w jednym miejscu zebraliśmy informacje o wsparciu, które można aktualnie uzyskać z Zakładu są to m.in:

  • ponowne świadczenie postojeowe,
  • zwolnienie z opłacanych składek,
  • ulgi w opłacanych składek.

Wszystkie potrzebne informacja znajdziemy na stronie: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/jakie-wsparcie-z-zus-mozna-uzyskac-w-ramach-tarczy-antykryzysowej/2749970
Większość spraw ZUS jest załatwiana za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE), w ramach działalności na YouTube, ZUS się opracował przewodnik, dzięki któremu sami będziemy w stanie poradzić sobie z wnioskami, formularzami i innymi sprawami związanymi z ZUS, PUE.
https://www.youtube.com/user/ElektronicznyZUS

Tarcza antykryzysowa - wsparcie z PUP

Wsparcie dla przedsiębiorców w ramach pomocy publicznej z Powiatowego Urzędu Pracy za pomocą portalu Praca.gov.pl. przyznawane jest między innymi:

•    Zwolnienie ze składek ZUS przez okres 3 miesięcy.
•    Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej z PUP.
•    Jednorazowa pożyczka do kwoty 5.000 zł z PUP.
•    Dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników z PUP.

Pozostałe rozwiązania dla przedsiębiorców i pracowników znajdziesz na stronie www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa.
https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/inneSprawy/listaDokumentow?dest=TARCZA
Jeżeli nie pamiętamy z jakiej pomocy korzystaliśmy dotychczas wystarczy, że wyjedziemy na stronę Systemu Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej
 (SUDOP), wpiszemy nasze dane
Więcej na: https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary