Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
niedziela 22.07.2018
Imieniny Magdaleny, Mileny i Józefa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Ukradli tablice z grobów żołnierzy AK

07-08-2017 / poniedziałek

Policjanci szukają złodziei, którzy w ostatnich dniach ograbili groby żołnierzy Armii Krajowej na cmentarzu w Opolu Lubelskim. Sprawcy zdemontowali i ukradli metalowe tablice z sześciu grobowców. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat dalszego losu tablic lub sprawców tejże kradzieży prosimy o kontakt z opolską Policją pod nr tel. (81) 828-82-10 bądź pod numer alarmowy 997.

Policjanci opolskiej jednostki zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek Opola Lubelskiego o tym, że pod koniec lipca nieznani sprawcy ograbili sześć grobów żołnierzy Armii Krajowej znajdujących się na opolskim cmentarzu. Złodzieje zdemontowali i ukradli sześć metalowych tablic nagrobnych, dwie zaś uszkodzili powodując straty wartości około 1500 zł. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy mogą próbować sprzedać tablice w punktach skupu złomu.

Osoby, które posiadają informacje na temat losu tablic lub sprawców kradzieży proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Opolu Lubelskim pod nr tel. (81) 828-82-10 bądź pod numer alarmowy 997. Policja zapewnia anonimowość.

Apelujemy również do właścicieli i pracowników skupów złomu, aby zwrócili uwagę na to, czy w ostatnim czasie ktoś próbował sprzedać metalowe tablice wyglądem zbliżone do zamieszczonych na poniższym zdjęciu. Jest to istotne dla nas wszystkich, by przedmioty stanowiące dziedzictwo narodowe wróciły na miejsce, a sprawcy tej dewastacji ponieśli zasłużoną karę.

          E.Ż.