Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 26.05.2020
Imieniny Eweliny, Jana i Pawła

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Umowy na sport podpisane

27-02-2020 / czwartek

26 lutego w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis spotkał się z przedstawicielami klubów sportowych i stowarzyszeń, aby podpisać umowy i wręczyć symboliczne granty na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Na ten cel zostały przeznaczone środki w kwocie 286.000 zł. Konkurs na przyznanie dotacji, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ dzięki tym środkom  kluby sportowe z naszej gminy mają możliwość prowadzenia działalności i rozwijania zakresu swoich działań oraz realizacji celów statutowych.  

W tym roku przyznano środki na realizację następujących działań:
1.    Miejskiemu Klubowi Sportowemu „Opolanin” w Opolu Lubelskim w postaci wsparcia realizacji zadania „Szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie piłki nożnej oraz udział w rozgrywkach piłkarskich”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie – 195.000,00 złotych.
2.    Klubowi Sportowemu „Opolanki” Opole Lubelskie w postaci wsparcia realizacji zadania „Organizacja i prowadzenie zajęć, turniejów i udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w 2020 r. - tenis stołowy”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 9.000,00 złotych.
3.    Ludowemu Klubowi Sportowemu „Czarni” Puszno w postaci wsparcia realizacji zadania „Wspieranie aktywności fizycznej oraz integracji społeczności lokalnej na terenie Gminy Opole Lubelskie poprzez udział w rozgrywkach ligowych zespołu sportowego LKS „Czarni Puszno”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 8.000,00 zł.
4.    Ludowemu Klubowi Sportowemu „Pogoń” Trzebiesza w postaci wsparcia realizacji zadania „CZAS NA SPORT”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie – 8.000,00 złotych.
5.    Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu Elżbieta w postaci wsparcia realizacji zadania „PIŁKA NOŻNA TO NASZ CEL”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie - 20.000,00 złotych.
6.    Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „OLIMP” w postaci wsparcia realizacji zadania „Imprezy rekreacyjno - sportowe dla członków UKS Olimp” udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 28.000,00 złotych.
7.    Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „DUBLER” w postaci wsparcia realizacji zadania „Szkolenie dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych” udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 8.000,00 złotych.
8.    Klubowi Sportowemu „ORKA”  Kluczkowice w postaci wsparcia realizacji zadania „Zachęćmy dzieci do uprawiania sportu”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 7.000,00 złotych.
9.    Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Inicjatywa” Niezdów w postaci wsparcia realizacji zadania „Nowa pasja - pływanie”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 3.000,00 złotych.

Ponadto kwota 50 000,00 zł trafiła do Klubu Abstynenta „Jutrzenka” na realizację zadania publicznego pod nazwą „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych jako sposób do wolności od uzależnień”.