Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
niedziela 26.06.2022
Imieniny Jana, Pauliny i Pawła

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Upływa termin złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła

23-06-2022 / czwartek

30 czerwca 2022 r. upływa termin złożenia obowiązkowej deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Deklarację obowiązkowo musi złożyć każdy właściciel / zarządca budynku mieszkalnego i niemieszkalnego, w którym znajduje się źródło ciepła.

Zgodnie z przepisami ustalone zostały następujące terminy składania deklaracji:

- dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r.,

- dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia uruchomienia tego źródła.

Istnieją dwa sposoby złożenia deklaracji:

drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl,

w formie papierowej: https://www.ceeb.gov.pl/wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim - pok. 110 (tel. 81 827 72 24). Druki formularzy wraz ze wzorami są dostępne na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.

---

Bardzo wielu obywateli czekało do ostatniej chwili z wypełnieniem tego obowiązku i w ostatnich dniach mają Państwo do czynienia z wielokrotnie wyższą ilością zapytań dotyczących deklaracji CEEB.

Aby uzyskać wszystkie wymagane informacje na temat CEEB, należy, po wejściu na stronę www.GUNB.gov.pl wybrać przycisk CEEB (wskazany tu na zdjęciu ekranu czerwoną strzałką). W kolejnym kroku przechodzimy, po wejściu na stronę CEEB, mamy do wybory następujące opcje:

Złóż deklarację CEEB –przekierowanie na stronę CEEB.gov.pl, gdzie obywatele składają deklarację, a urzędnicy logują się do swojego panelu.

Sprawdź deklarację –przekierowanie do nowej e-usługi, którą mogą Państwo polecać obywatelom chcącym sprawdzić, czy deklaracja papierowa została już wprowadzona w gminie do systemu.

Pytania i odpowiedzi – baza wiedzy dotycząca projektu, gdzie znajdują się absolutnie wszystkie niezbędne informacje dotyczące CEEB.

Statystyki – dane dotyczące liczby złożonych deklaracji oraz link do rankingu gmin

Wzory deklaracji i wniosków.

Materiały promocyjne – miejsce, z którego można pobrać ulotki, filmy reklamowe, spot radiowy i bannery internetowe.

Instrukcje – filmy instruktażowe dla obywateli składających deklarację oraz użytkowników i administratorów lokalnych.

 

Zespół CEEB