Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 23.09.2020
Imieniny Bogusława, Elżbiety i Krzysztofa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Wyróżnienie dla Pani Zofii Bigos

24-10-2019 / czwartek

    Pani Zofia Bigos - mieszkanka ul. Fabrycznej - emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 2 została nagrodzona dyplomem uznania przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie.

Pani Zofia aktywnie działa na rzecz opolskich seniorów, a w tym roku wydała swój tomik wierszy pt. „Spojrzenie i pamięć”. Utwory w min zawarte dotyczą najbliższego otoczenia autorki – rodziny, ulicy, miasta.
Jak sama pisze we wstępie:

„Znajdziecie tu wiersze opisujące nasze obcowanie z naturą, rozliczenia ze wspomnieniami z przeszłości, refleksje nad życiem, marzeniami, przemijaniem i próbę pogodzenia się z własnymi słabościami. Zamieściłam też wiersze dedykowane rodzinie, swoim licznym przyjaciołom i sąsiadom z ulicy Fabrycznej oraz dotyczące społecznych spraw naszej społeczności”.

Słowa podziękowania dla Pani Zofii Bigos skierowała Przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego PZERII w Lublinie i Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego w Warszawie Pani Alina Gucma:

„Nisko chyląc głowę i dziękując za poezję i wszelkie dobro, które Pani czyni dla Seniorów w Opolu Lubelskim życzę pani dużo zdrowia, miłości oraz by świat nabrał barw serca, radości i otulał Panią i Pani najbliższa Rodzinę woalem ludzkiej życzliwości”.