Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 27.02.2021
Imieniny Gabriela, Anastazji i Anny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Zbieraj nakrętki, pomóż potrzebującym

05-02-2021 / piątek
Przed Opolskim Centrum Kultury pojawił się dziś wielki kosz w kształcie serca. Nie chodzi tu jednak o świętowanie Walentynek, a akcję charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Trzeba tylko zapełnić kosz plastikowymi nakrętkami.
 
Czerwony, metalowy kosz w kształcie serca ma ponad 1,5 metra wysokości i zmieści się w nim aż 150 kg plastikowych nakrętek, do których zbiórki służy. Nakrętki może tam wyrzucać każdy. „Ideą akcji jest długofalowa pomoc potrzebującym pomocy dzieciom. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek firmom recyklingowym, jest przeznaczany przez różne fundacje na pomoc konkretnym dzieciom, potrzebującym takiej pomocy. Dlatego bardzo chętnie jako gmina, we współpracy z naszą jednostką – Opolskim Centrum Kultury, włączyliśmy się do tej akcji” mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, który symbolicznie zainaugurował akcję wrzucając wspólnie z Panią Dyrektor OCK Małgorzatą Borowiak pierwsze nakrętki.
Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.
Aktualnie nakrętki zbierane są w ramach akcji „Nakrętki dla Ninki”. Dziewięciomiesięczna Nina Słupska z Lublina choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice zbierają pieniądze na terapię genową, na lek za 9,5 miliona złotych. Wierzą, że tylko z pomocą ludzi o wielkich i gorących sercach walka ta może być wygrana, dlatego proszą:” Pomóż nam uratować naszą córeczkę!”.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do akcji!