Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 13.08.2022
Imieniny Elwiry, Diany i Heleny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Budżet Obywatelski 2019

03-09-2018 / poniedziałek

3 września rusza kolejna edycja programu konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Po raz kolejny mieszkańcy Opola Lubelskiego zdecydują jakie inwestycje zostaną zrealizowane w mieście w ramach następnej edycji budżetu. W tym roku postanowiono zwiększyć wielkość środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego na 120.000 zł w roku budżetowym 2019.
W ramach Budżetu Obywatelskiego mogą zostać zrealizowane projekty inwestycyjne służące mieszkańcom całej gminy, wykazujące  znaczenie i korzyści społeczne. Zgłaszanie zadań  będzie możliwe w terminie od 3 września do 28 września 2018 roku, na formularzach, których wzory znajdują się poniżej.
Powołany przez Burmistrza Opola Lubelskiego Miejski Zespół ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego do 8 października dokona oceny formalnej zgłoszonych projektów i  opracuje listę projektów, która zostanie dopuszczona pod głosowanie. Głosowanie na projekty będzie miało miejsce w okresie od 15 do 26 października 2018 roku, w dni robocze w godzinach pracy jednostek.
 Mieszkańcy będą mogli zagłosować za pomocą kart do głosowania, na których będą wybierali jedno wskazane przez siebie zadanie  do realizacji. Ustalenie wyników głosowania nastąpi do 5 listopada 2018 roku a  projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2019 rok.