Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 21.05.2024
Imieniny Jana, Moniki i Wiktora

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Dotacje na sport przyznane

07-03-2024 / czwartek
Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Zastępca Burmistrza Waldemar Gogół przekazali dziś dotacje dla klubów sportowych, które otrzymały gminne wsparcie w zakresie upowszedniania kultury fizycznej i sportu.
 
Gmina Opole Lubelskie przeprowadziła konkurs i przyznała dotacje na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2024 roku. Jednocześnie rozstrzygnięto też konkurs na realizację zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie.
 
Tym samym poszczególnym klubom i organizacjom przyznano środki na realizację następujących zadań:
 
- Miejskiemu Klubowi Sportowemu „Opolanin” w Opolu Lubelskim w postaci wsparcia realizacji zadania „Szkolenie dzieci młodzieży i dorosłych w zakresie piłki nożnej oraz udział w rozgrywkach piłkarskich”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie – 230.000,00 złotych.
- Klubowi Sportowemu „Opolanki” Opole Lubelskie w postaci wsparcia realizacji zadania „Organizacja i prowadzenie zajęć, turniejów i udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w 2024 r. - tenis stołowy”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 14.000,00 złotych.
- Ludowemu Klubowi Sportowemu „Pogoń” Trzebiesza w postaci wsparcia realizacji zadania „CZAS NA SPORT”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie – 14.000,00 złotych.
- Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu Elżbieta w postaci wsparcia realizacji zadania „PIŁKA NOŻNA TO NASZ CEL”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie – 14.000,00 złotych.
- Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „OLIMP” w postaci wsparcia realizacji zadania „Imprezy rekreacyjno - sportowe dla członków UKS Olimp”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 30.000,00 złotych.
- Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „DUBLER” w postaci wsparcia realizacji zadania „Szkolenie dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 15.000,00 złotych.
- Klubowi Sportowemu „ORKA” Kluczkowice w postaci wsparcia realizacji zadania „Dzieci, wieś, sport, rywalizacja” udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 14.000,00 złotych.
- Ludowemu Klubowi Sportowemu „Czarni Puszno” w postaci wsparcia realizacji zadania „Kultura fizyczna i sport poprzez udział w rozgrywkach ligowych””, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 14.000,00 złotych.
 
Łącznie w konkursie na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2023 roku udzielono wsparcia na kwotę 350 000,00 zł.
W drugim konkursie udzielono wsparcia Klubowi Abstynenta „JUTRZENKA” na realizację zadania pod nazwą „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych jako sposób do wolności od uzależnień”. Wartość dotacji wyniosła 80.000,00 złotych.
 
 
 
 
 
 
+2