Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 23.09.2020
Imieniny Bogusława, Elżbiety i Krzysztofa

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Nowe boisko w przyszłym roku

09-09-2020 / środa

9 września podpisana została umowa z wykonawcą budowy boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Lipowej. Przetarg na realizację tego zadania wygrała warszawska firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. Przekazano także plac budowy a prace budowlane ruszą w ciągu najbliższych dni.

W uroczystości uczestniczyli posłowie Jan Kanthak, Kazimierz Choma, Krzysztof Szulowski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak.  

Gmina Opole Lubelskie na realizację inwestycji otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dla projektu pn. „Przebudowa i rozbudowa boiska sportowego przyszkolnego wraz z niezbędną infrastrukturą przy ul. Lipowej w Opolu Lubelskim” w ramach programu Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

Nowe boisko będzie miało sztuczną nawierzchnię o wymiarach 50×75 metrów. Zamontowane zostanie nowe ogrodzenie i piłkochwyty, sztuczne oświetlenie, monitoring oraz wykonana zostanie wewnętrzna energetyczna linia zasilająca. Wykonane zostaną ciągi piesze, zamontowane trybuny dla widowni, kabiny dla zawodników rezerwowych, bramki sportowe oraz elementów małej architektury. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec kwietnia 2021 rok.
W chwili obecnej obiekt sportowy przy opolskim liceum jest zaniedbany i nie nadaje się do użytku. Nie korzystają z niego ani uczniowie szkół średnich ani kluby piłkarskie. Dzięki porozumie jakie zawarły władze gminy i powiatu boisko to wróci do swej funkcji i będzie służyć mieszkańcom gminy. Na mocy podpisanej umowy Starostwo, będące do tej pory właścicielem tego terenu przekazało gminie nieodpłatnie w użyczenie część działki, na której umiejscowione jest licealne boisko. Gmina natomiast pozyskała środki zewnętrzne z Ministerstwa Sportu i Turystyki na jego gruntowny remont.

„Ten obiekt stanowić będzie doskonałe uzupełnienie istniejącej już bazy sportowej w tej części miasta. Zaprojektowane na obiekcie oświetlenie pozwoli na wykorzystywanie boiska do późnych godzin wieczornych, a sztuczna trawa na korzystanie z niego cały rok” mówi Sławomir Plis – Burmistrz Opola Lubelskiego.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3 403 177,00 zł. Kwota dofinansowania to 1 590 936,00 zł.