Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 01.12.2020
Imieniny Blanki, Edmunda i Natalii

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Odbierz bezpłatnie chryzantemy

09-11-2020 / poniedziałek

Od jutra w Opolskim Przedsiębiorstwie Komunalnym przy Al. 600-lecia 34 w Opolu Lubelskim wszyscy mieszkańcy będą mogli bezpłatnie odebrać doniczkowe i cięte chryzantemy, przekazane Gminie Opole Lubelskie przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

„W związku z dużą ilością kwiatów jakie pozyskaliśmy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podjąłem decyzję, że większość kwiatów zostanie rozdysponowana wśród mieszkańców. Warto też zaznaczyć, że gmina nie ponosi kosztów związanych z przeprowadzeniem tej akcji, a pełni rolę koordynatora i pośrednika w przekazywaniu kwiatów, dzięki zaangażowaniu Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego” mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.

Kwiaty zostały pozyskane przez ARiMR w ramach akcji pomocy finansowej dla producentów i sprzedawców, związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze. Są dostępne dla organizacji pozarządowych, samorządowych oraz innych instytucji publicznych. Gmina Opole Lubelskie przystąpiła do akcji, dzięki czemu za pośrednictwem OPK do mieszkańców trafi kilka tysięcy chryzantem. Część kwiatów zostanie przeznaczona na dekoracje miasta 11 listopada. Pozostałe zostaną bezpłatnie przekazane mieszkańcom.

Aby bezpłatnie odebrać dowolną ilość kwiatów, wystarczy zgłosić się w dniu 10 listopada, od godziny 7:30 w Opolskim Przedsiębiorstwie Komunalnym przy Al. 600-lecia 34 w Opolu Lubelskim, gdzie przechowywane są kwiaty.