Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 23.07.2021
Imieniny Bogny i Brygidy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

106 urodziny pani Heleny Głazowskiej z Opola Lubelskiego

25-01-2021 / poniedziałek

25 stycznia 106 urodziny obchodziła Pani Helena Głazowska z Opola Lubelskiego. Z tej okazji, na zaproszenie syna Pani Heleny, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis uczestniczył w skromnej uroczystości urodzinowej, wręczając jubilatce list gratulacyjny, kwiaty i kosz z produktami lokalnymi.

Pani Helena urodziła się w 1915 roku w Opolu Lubelskim. Jest najstarszą mieszkanką miasta i jedną z najstarszych mieszkanek województwa lubelskiego. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, miała trzech braci i dwie siostry. Przeżyła dwie wojny światowe. Jako młoda dziewczyna wyjechała do Szydłowca, tam pracowała u rodziny aptekarzy, była pomocą domową. Z Szydłowca pani Helena wraz z koleżanką pojechała za pracą do Warszawy gdzie zatrudniła się w stołówce. Tam zastał ją wybuch II wojny światowej. Cudem przeżyła naloty niemieckich samolotów, które bombardowały Warszawę.  Gdy Niemcy zajęli stolicę, wraz z trzema koleżankami wróciła piechotą do Opola. Po powrocie wyszła za mąż za Romana Głazowskiego, z którym przeżyła ponad 60 lat. Mąż zmarł w 2002 roku w wieku 92 lat.

Pani Helena ma jednego syna i dwoje wnucząt. Jej receptą na długowieczność jest dużo ruchu na świeżym powietrzu i praca na działce. Ciągłe wykonywanie różnych czynności, tj. sadzenie, plewienie oraz podlewanie warzyw rosnących na grzędach oraz pielęgnowanie ukochanych kwiatów. Pani Helena unikała także tłustych potraw.

Pani Helenie serdecznie gratulujemy godnego podziwu jubileuszu i dołączamy się do życzeń.