Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
wtorek 28.05.2024
Imieniny Wiktora, Ingi i Ignacego

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Władze gminy

Burmistrz Opola Lubelskiego:
Sławomir Plis
tel. 81 827 72 02
slawomir.plis@opolelubelskie.pl

Od urodzenia związany z gminą Opole Lubelskie. Tu kończył szkołę podstawową i szkołę średnią. Tu również mieszka wraz z rodziną. Posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Techniki Rolniczej. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Warszawie EMBA.
Przez 12 lat pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, instytucji rządowej wdrażającej programy unijne. W latach 2006-2008 pełnił funkcję kierownika Biura Powiatowego w Opolu Lubelskim, a od stycznia do października 2016 roku był zastępcą dyrektora Oddziału Regionalnego w Lublinie. Od października 2016 roku kierował Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, instytucją zatrudniającą ponad 330 osób, z budżetem rocznym przekraczającym 20 mln zł. Przez dwa lata sprawowania funkcji dyrektora pozyskał nowe środki zewnętrzne, zarówno rządowe jak i unijne, na kwotę ponad 25 mln złotych. Zarządzanie LODR dało mu niezbędne doświadczenie, z którego korzysta również w samorządzie.
Od wielu lat związany z samorządem Opola Lubelskiego, będąc w latach 2006 - 2010 radnym Rady Miejskiej, a w kolejnych dwóch kadencjach radnym Rady Powiatu Opolskiego (w latach 2010 - 2018). Jako jeden z nielicznych radnych pracował wtedy w trzech komisjach: Planu, Budżetu i Promocji Powiatu, Komisji Rolnictwa, Transportu i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rewizyjnej. W 2024 roku wybrany w pierwszej turze wyborów na drugą kadencję na stanowisku Burmistrza Opola Lubelskiego. 

 

Sekretarz Gminy:
Izabela Zarzycka
tel. 81 827 72 04
izabela.zarzycka@opolelubelskie.pl

 

Skarbnik Gminy:
Dorota Bełżek
tel. 81 827 72 05
dorota.belzek@opolelubelskie.pl