Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 05.10.2022
Imieniny Bartłomieja, Justyna i Rajmunda

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Gmina Opole Lubelskie laureatem konkursu Business Excellence 2018

29-06-2018 / piątek

7 czerwca 2018 odbyła się Finałowa Gala Programu Promocji Gmin BUSINESS EXCELLENCE 2018. Dariusz Wróbel Burmistrza Opola Lubelskiego odebrał prestiżową nagrodę dla naszej gminy.

W kategorii gmin miejsko-wiejskich gmina Opole Lubelskie  zdobyła I miejsce i otrzymała tytuł  Laureata Programu Promocji Gmin BUSINESS EXCELLENCE 2017/2018. Doceniana została przede wszystkim współpraca gminy z przedsiębiorcami, stworzone warunki dla inwestorów i promocja lokalnego biznesu.

Nagrody przyznawane w ramach BUSINESS EXCELLENCE to wyróżnienie dla gmin, które przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i promocji województwa lubelskiego. W tegorocznej VII edycji programu nagrodzonych zostało 14 gmin. Zdaniem organizatora konkursu w ostatnich latach gminy zrobiły ogromne postępy, zrealizowały wiele projektów inwestycyjnych, infrastrukturalnych i prośrodowiskowych. Wykazują one nie tylko dbałość o mieszkańców, ale także o środowisko naturalne czy zabytki. Oferują atrakcyjne warunki i bardzo skutecznie pozyskują nowych inwestorów.

„Wcześniej kapituła konkursu trzykrotnie wyróżniała Opole Lubelskie w kategoriach Gmina Przyjazna Inwestorom i Gmina Przyjazna Mieszkańcom. Bardzo się cieszę, że tym razem doceniono nas za całokształt działań i przyznano nam tytuł laureata konkursu” mówi Burmistrz Dariusz Wróbel.

W gali udział wzięło ponad 150 osób, m.in. przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządów z całego województwa oraz wielu innych instytucji. Gala została uświetniona przez artystów Teatru Muzycznego, którzy przygotowali dla uczestników recital zatytułowany "Powróćmy jak za dawnych lat..."