Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
niedziela 22.12.2024
Imieniny Bożeny, Franciszki i Zenona

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Kolektory - fotowoltaika - najczęściej zadawane pytania

27-01-2016 / środa

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytanie dotyczące:
• Dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych
• Dostawy i montażu kolektorów słonecznych

Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, na dzień dzisiejszy zbieramy Państwa deklaracje – chęć udziału w projekcie, u każdej osoby, która złoży wniosek w ustalonym terminie będzie przeprowadzona wizja lokalna i jeżeli nie będzie żadnych przeszkód technicznych - będzie opracowany projekt techniczny dla danej nieruchomości.

1. Jeżeli złożę wniosek na kolektory lub panele fotowoltaiczne a później zrezygnuję, nie podpiszę umowy, nie wpłacę na konto Urzędu wkładu własnego?

Zgodnie z regulaminem w przypadku rezygnacji właściciela posesji z udziału w projekcie już po wykonaniu dokumentacji projektowej poniesie on całkowity koszt jej wykonania.

Składając wniosek zobowiązujemy się do wpłaty wkładu własnego, już na etapie składania wniosku analizujemy swoje możliwości finansowe – jeżeli nie będziemy w stanie zgromadzić wymaganej kwoty nie składajmy wniosku, dajmy szanse innym.

2. Jeżeli jestem właścicielem nieruchomości ale umowa z zakładem energetycznym, rachunki są wystawiane na inną osobę żyjącą lub nieżyjącą czy mogę złożyć wniosek?

Tak, ale do czasu podpisania umowy należy uporządkować sprawy spadkowe i/lub przepisać umowę z zakładem energetycznym na właściciela nieruchomości.

3. Jeżeli buduję dom na terenie gminy Ople Lubelskie, planuję zakończyć budowę w tym roku czy mogę złożyć wniosek?

Zgodnie z regulaminem wniosek można złożyć na nieruchomość, która jest zamieszkała i na którą jest podpisana umowa z zakładem energetycznym.

4. Jeżeli buduję dom na terenie gminy Ople Lubelskie a aktualnie mieszkam na terenie innej gminy czy mogę złożyć wniosek?

Zgodnie z regulaminem wniosek może złożyć osoba, która zamieszkuje na terenie gminy Opole Lubelskie a nieruchomość jest zamieszkała i jest podpisana umowa z zakładem energetycznym.

5. Jeżeli mieszkam na terenie gminy Opole Lubelskie ale mam zameldowanie na terenie innej gminy czy mogę złożyć wniosek?

Zgodnie z regulaminem wniosek może złożyć osoba, która zamieszkuje na terenie gminy Opole Lubelskie.

6. Jeżeli nie mam faktur za energię elektryczną za ostatnie 12 miesięcy?

Można skorzystać z elektronicznego biura obsługi klienta zakładu energetycznego:
www.ebok.gkpge.pl

7. Jeżeli złożę wniosek na panele fotowoltaiczne a okaże się, że pod względem technicznym nie ma możliwości zamontowania tych paneli, ale można założyć kolektory a ja złożyłam tylko wniosek na panele?

Zgodnie z regulaminem na jedną nieruchomość można złożyć tylko jeden wniosek albo na kolektory słoneczne albo na panele fotowoltaiczne, osoba zainteresowana, która zapoznała się z regulaminem z dużym prawdopodobieństwem jest w stanie sama ocenić swoje możliwości.

8. Jeżeli mam jeden licznik na dom i budynki gospodarcze czy mogę złożyć wniosek?

Tak, ale do czasu podpisania umowy należy założyć podlicznik na budynki gospodarcze ponieważ prąd uzyskany z paneli fotowoltaiczny może być wykorzystywany wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.

9. Czy panele fotowoltaiczne są 1-fazowe, 2-fazowe, 3-fazowe?
Jeżeli jest 3 fazy w budynku mieszkalnym to czy na wszystkie będzie rozsyłana wyprodukowana przez nas energia?

Moduły fotowoltaiczne nie są jedno czy trój fazowe. Urządzeniami 1 czy 3 fazowymi są inwertery, stanowiące jeden z elementów całej instalacji. Z instalacją włączamy się do głównej skrzynki zasilającej, więc energia będzie dostarczona do całej instalacji elektrycznej będącej w domu.

10. ile miejsca potrzeba na 2kW ile na 5kW

2kW – 14m2 , 3kW – 19m2 , 5kW – 35m2