Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 27.11.2021
Imieniny Franciszka, Dominika i Maksymiliana

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Ponad 500 tys. zł dla gminy Opole na rozwój cyfrowy urzędu

15-11-2021 / poniedziałek
Ponad 500 tys. zł otrzyma Gmina Opole Lubelskie w ramach Programu Cyfrowa Gmina. Celem programu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
 
15 listopada w Janowie Lubelskim odbyła się uroczystość wręczenia promes dla samorządów z województwa lubelskiego. Gminę Opole Lubelskie reprezentował Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis. Konferencja „Cyfrowa gmina” z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za realizację zadań z zakresu informatyzacji i pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusza Cieszyńskiego oraz Wicewojewody Lubelskiego Bolesława Gzika i Posła na Sejm RP Jerzego Bieleckiego odbyła się w Janowskim Ośrodku Kultury.
 
Po uroczystym wręczeniu promes zebrani wysłuchali wykładu nt. cyberbezpieczeństwa. Przyznane dofinansowanie można otrzymać na zadania związane z cyfryzacją urzędów Jednostek Samorządu Terytorialnego, takie jak m.in. zakup sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług czy edukacja cyfrowa i zapewnienie cyberbezpieczeństwa. Organizatorem spotkania była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Foto: Dorota Kozdra