Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
niedziela 24.10.2021
Imieniny Rafała, Marty i Marcina

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

150 000 zł na autobus dla Centrum Usług Społecznych

29-09-2021 / środa
Gmina Opole Lubelskie pozyskała środki na zakup autobusu na potrzeby Centrum Usług Społecznych w Opolu Lubelskim. Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" gmina otrzymała we wrześniu. W ramach zadania zakupiony zostanie autobus dla 18 osób w tym 1 miejsce do transportu osoby na wózku inwalidzkim.
 
29 września Prezes Zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz przekazał symboliczny czek na kwotę 151 550,00 zł Burmistrzowi Opola Lubelskiego Sławomirowi Plisowi. Całkowity koszt zakupu auta wyniesie ok. 220 000,00 zł.
 
Zakupiony autobus będzie wyposażony w specjalistyczną windę hydrauliczną do wprowadzania wózka inwalidzkiego. Będzie wykorzystywany do transportu niepełnosprawnych seniorów uczęszczających do Dziennego Domu Pomocy Społecznej, a także uczestników zajęć terapeutycznych i warsztatów w świetlicach środowiskowych, w Klubie Integracji Społecznej i Klubie Międzypokoleniowym. Ponadto dysponowanie samochodem w zakresie potrzeb Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Centrum Usług Społecznych umożliwi również realizację celów terapeutycznych, takich jak udział w integracyjnych spotkaniach, konkursach kulturalnych i innych przedsięwzięciach z zakresu wielokierunkowej rehabilitacji. Dotąd CUS nie posiadało w swoich zasobach auta do transportu osób i było zmuszone do korzystania z usług przewoźników zewnętrznych. Roczny koszt tego typu usług wynosił ok. 100 000,00 zł.