Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 24.05.2024
Imieniny Joanny, Marii i Zuzanny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Dwa nowe oddziały w Żłobku Miejskim

03-10-2022 / poniedziałek

3 października uruchomione zostały nowe, dodatkowe oddziały dla dzieci poniżej 3 roku życia w Żłobku Miejskim w Opolu Lubelskim. Z tej okazji Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis odwiedził placówkę i spotkał się z rodzicami dzieci, które tego dnia po raz pierwszy pojawiły się w Żłobku.

Żłobek Miejski w Opolu Lubelskim prowadzi działalność opiekuńczą, wychowawczą i edukacyjną dla dzieci do lat 3 z terenu gminy Opole Lubelskie. Rekrutacja do Żłobka na nowy rok odbyła się w marcu. Karty zgłoszeniowe złożyło 85 rodzin z naszej gminy. Placówka dysponowała wówczas 48 miejscami wolnymi. Na liście rezerwowej znalazło się więc aż 37 dzieci, które z powodu braku miejsc nie mogły zostać przyjęte do Żłobka. Z inicjatywy Burmistrza Sławomira Plisa i Dyrektor Żłobka Anny Świrkosz, po uprzedniej analizie możliwości i przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowych, doposażeniu dwufunkcyjnych sal, szatni oraz kuchni, rozszerzono działalność placówki o dwa oddziały żłobkowe, liczące łącznie 16 dodatkowych miejsc.

- Bardzo się cieszę, że podjęte przez nas działania w zakresie utworzenia nowych miejsc w żłobku spotkały się pozytywną reakcją rodziców. Z informacji które mam od pani dyrektor, wiem, że na ten moment praktycznie w stu procentach udało się zapewnić miejsca wszystkim oczekującym. Decyzja o utworzeniu nowych miejsc zapadła w sierpniu, więc mieliśmy mało czasu na przygotowanie nowych oddziałów, ale udało się sprawnie wszystko zorganizować i od października mogą już one funkcjonować - mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.