Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
niedziela 24.10.2021
Imieniny Rafała, Marty i Marcina

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Opole włączyło się do akcji #sadziMY

01-10-2021 / piątek

Gmina Opole Lubelskie po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, zainicjowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

W ubiegłym roku drzewa sadzone były w opolskim Parku Miejskim. Tym razem, Burmistrz Opola Lubelskiego, w asyście młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Skokowie oraz dyrektora Grzegorza Konarskiego i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Radosława Śpiewaka, posadzili sadzonki drzew na terenie przyszkolnym w Skokowie.

Do realizacji akcji sadzenia drzew, gmina otrzymała tym razem z Nadleśnictwa Kraśnik 25 sadzonek. W sumie leśnicy przygotowali w całym kraju milion drzew. W ramach akcji można było otrzymać dęby, jodły i świerki, modrzewie, lipy, sosny w zależności od regionu. Leśnicy rozdawali także sadzonki drzew owocowych. Można je było za darmo odebrać we wszystkich 430 siedzibach nadleśnictw i 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce.

Pierwszy raz akcja sadzenia drzew odbyła się w 2017 roku. Symbolicznym rozpoczęciem akcji było zasadzenie drzewek przez Prezydenta Andrzeja Dudę,  jego małżonkę i grupę dzieci na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan stulecia w sierpniu 2017 r. To był największy kataklizm w historii Lasów Państwowych – wiatr zniszczył 120 tys. hektarów terenów leśnych. Proces odnowienia tych lasów zakończy się w 2023 r., w tym czasie zostanie posadzonych prawie 220 mln nowych drzew.