Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 01.03.2024
Imieniny Dawida, Antoniego i Radosławy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Przebudowa ulicy Ks. Piotra Ściegiennego w Opolu Lubelskim

16-01-2024 / wtorek
Dziś Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis podpisał umowę z przedstawicielem firmy Wod-Bud z Kraśnika Mirosławem Gucwą, wykonawcą inwestycji polegającej na kompleksowej przebudowie ulicy Ks. Piotra Ściegiennego w Opolu Lubelskim.
 
- Duża, kosztowna ale jednocześnie niezwykle potrzebna inwestycja, szczególnie dla mieszkańców rejonu ulicy Ks. Ściegiennego, gdzie przy wzmożonych, intensywnych opadach pojawiały się podtopienia w piwnicach domów. Kompleksowa przebudowa tego odcinka wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej, doprowadzi do wyeliminowania tego problemu – mówi burmistrz Sławomir Plis.
 
Jest to jedno z trzech zadań inwestycyjnych, na które Gmina Opole Lubelskie pozyskała środki w ramach ósmego naboru do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pełen zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi gminnej – ul. Ks. Piotra Ściegiennego, polegającej na wykonaniu sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, wykonanie sieci kanalizacji deszczowej a także wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej i przebudowę chodników.
 
Koszt tej inwestycji po przetargu to 1 842 908,15 zł. Wykonawca na realizację zadania ma 14 miesięcy.