Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 05.10.2022
Imieniny Bartłomieja, Justyna i Rajmunda

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

W maju rusza montaż kolektorów słonecznych

03-03-2015 / wtorek

Burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel podpisał 2 marca w Urzędzie Marszałkowskim umowę o dofinansowanie realizowanego przez gminę projektu „Słoneczny dom w gminie Opole Lubelskie – instalacja kolektorów słonecznych”.

Obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze do głównego zadania projektu jakim jest montaż kolektorów po poszczególnych gospodarstwach. Do 15 marca wszyscy właściciele posesji zgodnie z umową wpłacili zaliczki w kwocie 1.620 zł. Ostateczna kwota wkładu poszczególnych mieszkańców znana będzie po zamontowaniu kolektorów i rozliczeniu projektu. Wkład ten stanowić będzie 14% kosztu całkowitego instalacji kolektorowej wraz z montażem w poszczególnym domu. Do projektu przystąpiło 506 właścicieli prywatnych oraz Żłobek i Przedszkole Miejskie. Trwa już procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy prac montażowych. Już w maju na pierwszych dachach domów w naszej gminie będziemy mogli zobaczyć zamontowane panele.
Jednocześnie przypominamy wszystkim właścicielom nieruchomości, że zgodnie §3, punktem 4 umowy zobowiązują się do wykonania we własnym zakresie i na własny koszt prac związanych z dostosowaniem budynku do dostawy i montażu urządzeń, w porozumieniu z Wykonawcą oraz prac remontowych będących wynikiem montażu zestawu solarnego, takich jak: malowanie, uzupełnienie okładzin podłóg, naprawa elewacji i innych drobnych prac kosmetycznych przywracających estetykę budynku i pomieszczeń wewnątrz budynku.
Gmina natomiast zgodnie z §3, punktem 5 umowy zobowiązuje się zabezpieczyć mienie właściciela budynku przed niewłaściwym montażem zestawu solarnego na dachu lub elewacji budynku.
Zachęcamy wszystkich uczestniczących w projekcie właścicieli nieruchomości o systematyczne odwiedzanie gminnej strony internetowej www.opolelubelskie.pl, gdzie będą zamieszczane ogłoszenia, obwieszczenia i inne informacje dotyczące realizacji projektu.