Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 27.05.2022
Imieniny Juliusza, Jana i Magdaleny

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

1 mln zł na modernizację budynku przy ul. Podzamcze

28-04-2022 / czwartek

25 kwietnia Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i właściciel firmy KVADRAT Grzegorzem Jaszczewskim, podpisali umowę na realizację zadania "Modernizacja obiektów użyteczności publicznej na potrzeby świadczenia usług społecznych, sportowych oraz komunalnych” w zakresie modernizacji mieszkalnego budynku komunalnego przy ul. Podzamcze w Opolu Lubelskim.

Zakres zamówienia obejmuje między innymi: wykonanie termomodernizacji budynku poprzez wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych (kotłownia z zaślepkami styropianowymi, docieplenie stropodachu wraz z wykonaniem nowego pokrycia, remont istniejących kominów i wykonanie nowych , wymianę obróbek blacharskich; wykonanie adaptacji lokali mieszkalnych; wykonanie nowej instalacji c.o.;   wykonanie instalacji elektrycznych i sanitarnych dla aranżowanych pomieszczeń, rozbiórkę schodów zewnętrznych  i nieczynnego komina; wykonanie schodów zewnętrznych wraz z podjazdem; wykonanie instalacji odgromowej budynku. Na realizację zadania wykonawca ma 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Inwestycja jest jednym z ośmiu działań, na które Gmina Opole Lubelskie uzyskała dofinansowanie w ramach pierwszego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Jej całkowita wartość po przetargu to 984 859,00 zł, z czego dofinansowanie stanowi 80%.

Pozostałe zadania, które będą realizowane z dofinansowaniem w ramach pierwszego naboru do Polskiego Ładu to remonty świetlic w Pusznie Godowskim, Niezdowie, Zadolu, Nowych Komaszycach, i Kamionce, modernizacja budynku Przedszkola Miejskiego w Opolu Lubelskim i budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Skokowie. Łącznie gmina otrzymała na te zadania 10,6 mln zł.