Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
niedziela 26.06.2022
Imieniny Jana, Pauliny i Pawła

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

90 lat Dwójki

10-06-2022 / piątek
Kolejna w ostatnim czasie ważna uroczystość szkolna w Gminie Opole Lubelskie. Tym razem Jubileusz 90-lecia obchodziła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim.
 
Obchody jubileuszu są połączone z przypadającym na ten rok 40-leciem pracy artystycznej działającego przy „Dwójce” Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego Powiśloki. Szkolne uroczystości związane z jubileuszem trwały przez cały miniony tydzień. Ich kulminacją była dzisiejsza uroczysta akademia, w której uczestniczyli m.in. Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Starosta Opolski Dariusz Piotrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Opolu Lubelskiem Dariusz Stachowicz, a także przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół, instytucji, sponsorzy szkoły, byli nauczyciele i absolwenci. Akademia odbyła się w sąsiadującym ze szkołą obiekcie lodowiska i kortu tenisowego.
 
Liczni goście w swoich wystąpieniach w bardzo ciepłych słowach wspominali działalność szkoły i DZTL Powiśloki. „Zespół Powiśloki to nasza perełka, ambasador, który sławi nasze miasto nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami” mówił podczas wydarzenia burmistrz Sławomir Plis.
 
To jednak jeszcze nie koniec obchodów jubileuszu. Zakończą się one w niedzielę, podczas Jarmarku Opolskiego, gdzie Zespół Powiśloki zaprezentuje specjalnie na tę okazję przygotowany koncert, podsumowujący ostatnich 10 lat działalności grupy. Serdecznie zapraszamy.